HC Buzău învinge Minaur Baia Mare acasă și se menține în luptă pentru a rămâne în Liga Națională

0

Victorie prețioasă a Lupilor în cadrul turneului play-out. HC Buzău a învins categoric pe Minaur Baia Mare cu scorul de 37-29(17-12) și se menține pe locul 3 având șansa să joace barajul pentru a rămâne în Liga Zimbrilor. Rezultatul obținut duminică le permite Lupilor să se salveze direct dacă în etapa de miercuri vor învinge Suceava și dacă Minaur care a cedat astăzi la Buzău va reuși să învingă CSM Bacău.

Elevii lui Eliodor Voica au început timid meciul de duminică împotriva celor de la Minaur însă până la sfârșitul reprizei s-au mobilizat și au preluat conducerea jocului. După pauză HC  Buzău s-a menținut la conducerea jocului și a reușit să își învingă adversara chiar dacă mare parte din timp Minaur a atacat cu 7 jucători în dorința de a reduce din handicap. Lupii au fost însă la post și parte din golurile înscrise în cea de-a doua repriză au fost înscrise în poarta goală a celor de la Minaur Baia Mare.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.