0
125

Echipa de handbal masculin, HC Buzău 2012, a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu de AHC Potaissa Turda, cu scorul de 33-27(17-13).
Doar jumătate de repriză au reușit elevii lui Eliodor Voica să mențină un echilibru pe tabela de marcat, ardelenii distanțându-se și intrând la pauză cu un avantaj de patru goluri.
După pauză, echipa din Turda și-a continuat jocul și a condus meciul până la final, în ciuda eforturilor celor de la HC Buzău de a reduce din handicap. Pentru HC Buzău urmează două deplasări în Capitală miercurea viitoare când o va întâlni pe Dinamo București și pe 1 Decembrie când va juca împotriva Stelei București.