Peste 50 de elevi și profesori premiați de Consiliul Județean pentru rezultatele obținute la concursurile și olimpiadele școlare din cursul anului

3
679

Elevii care au obținut rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare și profesorii care i-au pregătit au fost premiați, joi, de Consiliul Județean cu sume cuprinse între 300 și 600 de lei.

Parte din cei 28 de elevi și 24 de profesori premiați au primit din partea președintelui Petre Emanoil Neagu și a celor doi vicepreședinți Adrian Petre și Romeo Lungu diplome, flori și bani în cadrul unei festivități ce a avut loc la sediul Consiliului Județean, în prezența reprezentanților Inspectoratului Școolar Județean.

Premiile în bani au fost diferentiate în funcție de rezultatele obținute astfel:

Olimpiade sau concursuri internaționale-600 lei

Locul I olimpiade sau concursuri naționale 500 lei

Locul II olimpiade sau concursuri naționale 400 lei

Locul III olimpiade sau concursuri naționale 300 lei

Au fost premiați elevii:

1 Olimpiada Internațională de Lectură Dinu Petruț
2 Campionatul European de Atletism – Campionatele Balcanice de Atletism Baboi Marina Andreea
3 Olimpiada Națională Limba Germană Mocanu Carmen Elena
4 Olimpiada Națională Artă Monumentală Nicolae Alexandra
5 Olimpiada Națională Introducere în Pedagogie și Teoria și Metodologia Curricumului Neșu Andreea Carmen
6 Olimpiada Națională de Creație Literară în Limba Rromani Drezaliu Alex Constantin
7 Olimpiada Națională de Limba Greacă Veche Însurățelu Teodor Ionuț
8 Olimpiada Națională de Limba Latină Moldoveanu Diana Elena
9 Olimpiada Națională de Tehnologia Informației și a Comunicării Tănase Andreea Lavinia
10 Olimpiada Națională de Istorie Trandafir Raluca Andreea
11 Campionatul  Național de Gimnastică Artistică Masculină Constantin Bogdan
12 Campionatul Național de Lupte – Feminin Durac Nicoleta
13 Campionatul Național de Lupte – Feminin Lopătaru Bianca Elena
14 Campionatul Național de Gimnastică Artistică Masculină Burtanete Gabriel
15 Campionatul Național de Gimnastică Artistică Masculină Burtanete Robert
16 Olimpiada Națională Limba Germană Aldea Daria Angela
17 Olimpiada Națională de Creație Literară în Limba Rromani Stoica Mihaela
18 Olimpiada națională de Limba Engleză Barbu Mariana
19 Campionatul Național de Lupte – Masculin Militaru Iosif
20 Olimpiada Națională Studii Muzicale Teoretice David Adrian
21 Olimpiada Națională Arta Actorului Petrache Miruna
22 Olimpiada Națională de Biologie Popescu Mădălina Elena
23 Olimpiada Națională de Limba Spaniolă Boboc Raluca Cristina
24 Olimpiada Națională de Creație Literară în Limba Rromani Lupu Rosalinda Ana-Maria
25 Olimpiada Națională de Istorie Toroican Irina Georgiana
26 Olimpiada Națională de Istorie Stanciu Andreea
27 Campionatul Național de Gimnastică Artistică Masculină Grigore Mihai
28 Campionatul Național de Lupte – Masculin Boiangiu Ionuț

 

Profesorii premiati de Consiliul Judetean:

1 Olimpiada Internațională de Lectură Banu Ionel Colegiul Național ”B.P.Hașdeu” Buzău
2 Campionatul European de Atletism – Campionatele Balcanice de Atletism Nicolau Gabriel Clubul Sportiv Școlar Buzău – Liceul cu Program Sportiv
3 Olimpiada Naționlă Limba Germană Stegărescu Paula Colegiul Național ”B.P.Hașdeu” Buzău
4 Olimpiada Națională Artă Monumentală Șușnea Valeriu Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzău
5 Olimpiada Națională Introducere în Pedagogie și Teoria și Metodologia Curricumului Maican Cristina Liceul Pedagogic ”Spiru Haret” Buzău
6 Olimpiada Națională de Creație Literară în Limba Rromani Călin Răzvan Ionuț Liceul Teoretic ”Radu Vlădescu” Pătârlagele
7 Olimpiada Națională de Limba Greacă Veche Moraru Nicoleta Seminarul Teologic Ortodox ”Chesarie Episcopul” Buzău
8 Olimpiada Națională de Limba Latină Hristache Eugenia Colegiul Național ”B.P.Hașdeu” Buzău
9 Olimpiada Națională de Tehnologia Informației și a Comunicării Ursache Marius Nicolae Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Buzău
10 Olimpiada Națională de Istorie Miron Carmina Colegiul Național ”B.P.Hașdeu” Buzău
11 Campionatul Național de Gimnastică Artistică Masculină Vîlcu Dumitru Clubul Sportiv Școlar Buzău  
12 Campionatul Național de Lupte – Feminin Vasilescu Iuliu Clubul Sportiv Școlar Buzău
13 Campionatul Național de Gimnastică Artistică Masculină Bîrzu Dragoș Clubul Sportiv Școlar
14 Olimpiada Națională Limba Germană Lupu Roxana Colegiul Național ”B.P.Hașdeu” Buzău
15 Olimpiada Națională de Creație Literară în Limba Rromani Vasile Stănel Liceul Tehnologic Meserii și Servicii Buzău
16 Konieaeva Georgiana
17 Olimpiada Națională de Limba Engelză Stoica Adriana Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Buzău
18 Olimpiada Națională Studii Muzicale Teoretice Nicolescu Marilena Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzău
19 Nițescu Mihai
20 Olimpiada Națională Arta Actorului Radu Viorica Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzău
21 Olimpiada Națională de Biologie Mocanu Madi Colegiul Național ”B.P.Hașdeu” Buzău
22 Olimpiada Națională de Limba Spaniolă Dobre Mariana Grațiela Colegiul Național ”B.P.Hașdeu” Buzău
23 Olimpiada Națională de Istorie Tîrcolea Florin Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Buzău
24 Olimpiada Națională de Istorie Solcan Dănuț Constantin Colegiul Național ”B.P.Hașdeu” Buzău

3 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here