Râmnicenii au bătut Voluntari

0
139

După acel eşec usturător înregistrat în urmă cu o etapă la Slobozia, râmnicenii au reuşit să îşi revină destul de repede, obţinând o victorie importantă pe teren propriu în confruntarea cu satelitul echipei F.C. Voluntari.
Deşi oaspeţii erau consideraţi favoriţi, cu ambiţie şi determinare CSM Rm.Sărat a dat peste cap calculele hârtiei, impunându-se la limită, scor 2-1, la capătul unui joc în care a arătat că este îndreptăţită să oprească toate cele trei puncte puse la bătaie. Dealtfel, gazdele au început meciul în forţă iar după un sfert de oră, tabela de marcaj s-a deblocat la ordinul lui Bobe, acesta reluând în poartă mingea respinsă de goalkeeperul ilfovenilor. Râmnicenii au prins şi mai mult curaj astfel că acţiunile de atac s-au intensificat însă până la finalul primei reprize nu au mai concretizat niciuna. În partea secundă, formaţia oaspete a încercat să gasească acele culoare libere spre poarta lui Niţache numai că defensiva gazdelor s-a descurcat bine şi astfel C.S.M. şi-a păstrat avantajul pe tabelă iar în minutul 80 şi l-a dublat prin Roman care a primit o pasă de la Bodoc şi cu un şut din interiorul careului a finalizat contraatacul. Oaspeţii au redus din diferenţă chiar în prelungiri(90+1) după ce Trandafirescu a fructificat cu o lovitură de cap din apropiere, centrarea lui Bălan.