Aflat în tribuna oficială a stadionului din Crîng, Gh.Hagi s-a arătat extrem de nemulţumit de evoluţia echipei sale,Viitorul Constanţa care nu a reuşit decât un rezultat de egalitate(1-1) în meciul cu ,,lanterna roşie”, Gloria Buzău. La pauză ,,Regele” a mers la vestiar unde şi-a muştruluit jucătorii iar după terminarea partidei i-a băgat în şedinţă aproape o oră. Hagi a catalogat jocul echipei sale din prima repriză ca fiind unul prost.
,,Normal că sunt supărat şi i-am băgat în şedintă fiindcă eu nu pot să accept ca atunci când ai meciurile în mână să faci cadouri adversarei şi după aceea să pierzi puncte importante cum s-a întâmplat şi azi(n.r.sâmbătă). Din fericire am rămas pe primul loc însă am făcut să se apropie mai multe echipe de noi. Trebuie să ducem lupta pentru promovare pe toate fronturile şi ne temem doar de noi”, a declarat Gheorghe Hagi.