HCM Buzău a pierdut, astăzi, 29-39 meciul  cu Universitatea Jolidon Cluj disputat în fața unei săli mai mult goale,  poate și din cauza meciurilor de fotbal și rugby care au avut ore de începere inaintea confruntării din Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi”. Meciul a debutat cu un time-out dictat de arbitrul întâlnirii pentru remedierea unei defecțiuni la noua tabela de marcaj care de altfel, nu a mai putut fi utilizată, scorul și cronometrarea partidei ținându-se cu ajutorul vechii tabele de marcaj. Meciul a fost unul relaxat, poate și din cauza lipsei de miză pentru fiecare dintre competitoare. Cu toate acestea, buzoiencele au nimerit spațiul porții mai mult decât în meciurile anterioare. Vicecampioanele de la Universitatea Jolidon Cluj s-au desprins la scor încă din primele minute de joc iar la pauză înregistrau deja un avans de 8 goluri. Deși în a doua repriză buzoiencele au reușit înscrierea a nu mai puțin de 19 goluri, la final, meciul s-a terminat în favoarea echipei oaspete care își consolidează astfel poziția în clasament.