Din cauza unor probleme de comunicare, la ora începerii amicalului dintre Gloria Buzău şi Dunărea Galaţi(1-0) la terenul de joc au fost prezenţi doar doi arbitri, Valentin Liscănoiu şi Cătălin Trifan. Aceştia au dat mai multe telefoane pentru a găsi un coleg pentru completarea brigăzii dar totul a fost în zadar. Până la urmă a fost găsită însă o soluţie. Pentru a nu se mai pierde timp s-a convenit ca la una dintre tuşe să oficieze chiar antrenorul cu portarii al echipei din Crîng, Mihai Barbu. Acesta a jucat rolul de asitent destul de bine, până la jumătatea primei reprize când a fost înlocuit, însă, tot de un arbitru de ocazie şi anume, un ziarist! Nici acesta din urmă nu a dus meciul până la capăt deoarece la pauză a apărut un arbitru asistent cu patalama la mână, George Belu care astfel a completat brigada.