Pentru C.S.M. Rm. Sărat, ziua de marţi a fost una cu ghinion. Deşi părea favorită în meciul cu FCM Dorohoi mai ales că juca pe teren propriu împotriva unei adversare aflată în lupta pentru supravieţuire, echipa râmniceană a pierdut cu scorul de 0-2. Hotărâţi să plece cu puncte din această deplasare, oaspeţii s-au dovedit destul de periculoşi în atac iar în urma unei acţiuni rapide Boroştean(20) a pătruns în careu şi după ce a driblat un adversar a încercat să şuteze însă portarul gazdelor, Toader a blocat şutul. Ceva mai târziu acelaşi jucător a tras puternic de la 18 metri dar goalkeeperul râmnicean s-a aflat la post reuşind să reţină balonul. În finalul primei reprize, formaţia vizitatoare a irosit o nouă ocazie prin Orăşanu al cărui şut a ocolit cu puţin poarta. După pauză, gazdele au luat cu asalt careul celor din Dorohoi, iar la o centrare Lungoci(53) a marcat cu o lovitură de cap numai că arbitrul a anulat golul pentru un presupus fault în atac. Peste câteva minute tabela de marcaj a suferit prima modificare după ce în urma unui contraatac rapid al oaspeţilor, Pavăl i-a pasat lui Boroştean(61) care a finalizat cu un şut puternic la colţul lung. C.S.M. Rm. Sărat a forţat egalarea însă din poziţii favorabile, Lungoci(80) şi Nica(87) nu au nimerit ţinta însă cum în fotbal ratările se răzbună, chiar în prelungirile partidei, FCM Dorohoi a marcat din nou. Pavăl a tras puternic din interiorul careului, portarul râmnicenilor a reuşit să respingă dar rămas nesupravegheat, Orăşanu(90+2) a trimis mingea în poartă din apropiere stabilind astfel scorul final.