H.M. Buzău o ţine din eşec în eşec de la reluarea campionatului eşalonului secund. Duminică, în faţa a peste 500 de spectatori, echipa antrenată de Romeo Ilie a întâlnit în Sala Sporturilor ,,Romeo Iamandi” pe una dintre candidatele la promovare, C.S.M. Slobozia, în faţa căreia a pierdut cu scorul de 31-33. Asta după ce la finalul primei reprize a partidei contând pentru etpa a XV-a, tabela de marcaj a indicat avantaj pentru gazde(17-15). În partea a doua a meciului însă, buzoiencele s-au întrecut pur şi simplu în greşeli, unele elementare permiţându-i astfel adversarei să revină imediat şi să întoarcă rezultatul.
La finalul partidei, antrenorul echipei H.M. Buzău, Romeo Ilie a declarat:
,,Am întâlnit o echipă foarte bună care a exploatat punctele slabe ale noastre. A fost suficientă o cădere a jucătoarelor mele, în primul sfert de oră al reprizei secunde, pentru ca adversarele să egaleze şi apoi să preia conducerea. Fetele au ratat inexplicabil din poziţii favorabile şi nu au respectat ce le-am zis şi s-au precipitat în joc. Dacă şi Lipan ar fi jucat ceva, altul era rezultatul astăzi(n.r.duminică) .”
Pentru H.M.Buzău au marcat Mitrea(14), M. Radu(6), Duţă(5), Grigore(3), Ionescu(2), Răchiţeanu(1).