Victorie categorică a campioanei României, HCM Constanța în meciul disputat sâmbătă seara cu echipa adoptivă a Buzăului, Dinamo București. Handbaliștii de la malul mării au început partida în forță și s-au instalat la conducerea jocului încă din primele minute ale partidei. Laurențiu Toma, Alex Csepreghi, George Buricea și Dalibor Cutura au luat cu asalt poarta dinamoviștilor iar la pauză HCM Constanța a intrat la vestiare cu o diferență de 11 goluri (9-20). După pauză, motivați de rezultatul defavorabil dinamoviștii au fost ceva mai activi în joc și au încercat să reducă cât mai mult din diferență și au reușit să înscrie 13 goluri față de doar 12reușite ale Constanței . Meciul s-a terminat după 60 de minute, fără nici o surpriză, cu victoria, la o diferență de 10 goluri, a campioanei Romaniei. La meci au asistat aproape 500 de buzoieni majoritatea suporteri ai echipei de la malul mării pe ai cărei jucători i-au aplaudat pe tot parcursul jocului. În sală a fost prezent și Petre Cozma, tatăl fostului handbalist dinamovist Marian Cozma de la al cărui deces se împlinesc săptămâna viitoare 4 ani.