Gloria Buzău şi-a continuat seria amicalelor din această vară bifând o nouă victorie. La capătul unui meci disputat duminică pe stadionul din Crâng, gazdele s-au impus cu scorul de 2-0 în faţa echipei Conpet Cireşu. Buzoienii au marcat primul gol în minutul 35 când Luiceanu aflat pe fază a trimis mingea în poartă din apropiere. Rezultatul  partidei a fost stabilit de acelaşi jucător cu un sfert de oră înainte de final, după ce l-a învins pe portarul brăilean cu un şut puternic din afara careului.

,,Astăzi(n.r.duminică) am încercat să joc cu jucătorii care dacă pot să spun aşa sunt mai în vârstă adică 20-21 de ani maxim. După cum s-a văzut în primul meci au evoluat cei de la juniori dar nu sunt pregătiţi pentru Liga a III-a. Se pare că vârsta contează foarte mult şi cred că în câteva luni vom reuşi să-i aducem la un standard bun să înţeleagă şi ei unde sunt şi încet-încet să facem echipa despre care toți vorbim. Sincer pentru asta ne trebuie timp”, a declarat antrenorul Gloriei Buzău, Ştefan Stoica.