Gloria Buzău a fost învinsă, ieri, cu 1-2 de Ceahlăul Piatra Neamț, după ce formația buzoiană a condus la pauză.  Echipa gazdă, care a evoluat practic intr-un meci fără miză, fiind promovată cu 7 etape înainte de final, a avut numeroase ratări, însă până la urmă a reușit să se impună și să câștige toate cele trei puncte puse în joc.
Primul gol a partidei a fost marcat de buzoianul Marcel Otvoș, în minutul 27, care a stabilit și scorul primei reprize. După pauză, gazdele au accelerat jocul și au reușit egalarea, în minutul 55, prin Cebotaru în urma unui corner executat de Chitoșcă. În minutul 78, Marian Constantinescu a reușit să-l învingă pe Budur din a doua încercare și a stabilit scorul final al partidei, Gloria Buzău-Ceahlăul Piatra Neamț 1-2.
Ceahlăul: A. Rohetki – Nohai, Ferariu, Al. Ichim, Barna – I. Bădescu, V. Achim, Cebotaru (cpt.), Chitoşcă – M. Constantinescu, Cr. Gafiţa, Antrenor: Constantin Enache
Gloria: I. Budur – V. Mocanu, I. Filip, A. Berceahu, D. Semeghin – M. Puşcă (cpt.), Horovei, L. Stroe, Otvoş – D. Prodan, B. Ungureanu Antrenor: Mihai Ciobanu
Partida a fost arbitrata de o brigadă cu Eduard Marius Constantinescu (Craiova), la centru,  iar la cele două linii au fost Gero Szabo (Cluj-Napoca) şi Bogdan Velicu (Bucureşti).