Formaţia antrenată de Marian Roşu şi-a continuat astăzi seria amicalelor având ca adversară din liga a IV-a prahoveană, C.S.M. Câmpina. Partida, disputată pe terenul Cornel Negoescu s-a încheiat la egalitate, 2-2 după ce la finalul primei reprize, gazdele aveau un avantaj de două goluri. Gloria Buzău a deschis scorul destul de repede când M.Gheorghe(6) l-a învins pe portarul oaspeţilor cu un şut de la aproximativ 20 de metri. Câteva minute mai târziu, Bobe a marcat un gol de generic, mingea şutată de la marginea careului ducându-se în vinclu, după ce a muşcat bara. În debutul mitanului secund, prahovenii au redus din handicap când Bărăgan(46) a transformat un penalty. La următoarea acţiune ofensivă, echipa oaspete a izbutit să egaleze graţie golului înscris de Burloiu(49) cu un şut de la opt metri. Până la final, buzoienii au mai marcat şi ei odată însă golul nu a fost validat, mototivul fiind o presupusă poziţie de ofsaid.