GLORIA
Gloria Buzău încă mai are şanse să acceadă în play-off-ul ligii secunde. Miercuri,echipa lui ,,Vioară”a terminat la egalitate(2-2) meciul disputat în deplasare cu F.C. Clinceni, după ce a fost condusă în două rânduri. Gazdele au deschis scorul chiar în finalul primei reprize când Arman Karamyan l-a învins cu un şut din apropiere pe portarul buzoian. Avantajul ilfovenilor a fost însă anulat de Burlacu(60), acesta fructificând cu o lovitură de cap,cornerul executat de Marcu. Peste câteva minute, formaţia din Clinceni a reuşit să preia din nou conducerea pe tabela de marcaj,graţie aceluiaşi Arman Karamyan(67) care a marcat cu un şut de la 15 metri. Buzoienii nu au dezarmat şi cu nouă minute înainte de sfârşitul meciului au restabilit egalitatea prin Bobe, lob de la marginea careului şi astfel speră în continuarea la play-off. În ultima etapă a returului,Gloria va întâlni,sâmbătă, pe teren propriu, liderul clasamentului,C.S.M.S. Iaşi.