Gloria Buzău continuă seria rezultatelor pozitive din ultima perioadă. Astăzi,echipa din Crâng a izbutit o nouă victorie, de această dată în deplasare unde s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa Dunării Călăraşi. Unicul gol al partidei, disputată în cadrul etapei cu numărul 11 a campionatului Ligii a III-a a fost marcat cu un minut înainte de fluierul final când Manea a finalizat cu un şut din interiorul careului, o acţiune personală. De menţionat că, în minutul 81 gazdele au ratat un penalty acordat pentru faultul comis de goalkeeperul buzoienilor, Sîrbu. Graţie acestei victorii, Gloria Buzău a acumulat până acum 22 de puncte iar în etapa viitoare va întâlni pe teren propriu, formaţia C.S. Eolica Baia.