Ministrul Culturii, Lucian Romașcanu a marcat Ziua Lecturii alături de fostul ministru al Justiției, Robert Cazanciuc în biblioteca Mănăstirii Comana de unde au transmis un îndemn la lectură.
„În atmosfera de liniște și pace a bibliotecii Mănăstirii Comana, am prefațat ziua lecturii alături de Robert Cazanciuc. Lectura este primul mod de evadare în imaginație experimentat de om, este modul primordial de acumulare de cunoștințe, de sporire a sufletului.
Suntem într-un moment în care obiceiul lecturii pare să scadă dramatic, vremea noastră și mai ales a copiilor noștri este furată de alte îndeletniciri care sunt doar hoți de timp care nu lasă nimic in loc.
Haideți să citim și să-i îndemnăm și pe alții să o facă!
„Părinţii ne ajută să devenim oameni, cărţile să rămânem.” – Aurelian Silvestru”, a scris pe pagina sa de Facebook ministrul Culturii, buzoianul Lucian Romașcanu.
[…] Afla mai multe despre aceasta stire [CLICK AIC] […]
[…] » Vezi detalii […]
[…] CITESTE MAI MULTE DESPRE ACEASTA STIRE […]