Salut parioriorule! Azi voi încerca să-ți ofer cea mai bună analiza și, bineînțeles, un nou pronostic câștigător. Pentru asta am ales partida dintre Rapid București și Pandurii Tg. Jiu, care se va disputa pe stadionul din Regie cu începere de la ora 17.30.

RAPID

Giuleștenii s-au impus etapa trecută cu 3-1 importiva lui Viitorul Pandurii Târgu Jiu, după un prim meci foarte bun din punct de vedere ofensiv. Adi Iencsi a debutat cu dreptul folosind un sistem de joc 4-3-3, care i-a adus o victorie meritată, chiar dacă, pe final, au fost ceva emoții. Fără meciuri de pregătire înainte de începerea campionatului, Rapid a arătat surprinzător de bine în repriza a doua, față de adversar care a părut ușor căzut fizic. Cel mai probabil fostul căpitan al Rapidului va alinia același prim 11 din prima etapă. Asta ar însemna o continuitate pentru o echipă de tradiție precum Rapid.

PANDURII

După cum bine știm nu a jucat prima etapă cu Metaluglobus, deoarece  clubul anunțase 7-8 jucători infectați cu virusul care a lăsat fotbalul fără spectatori. Echipa antrenată de Călin Cojocaru, a reluat antrenamentele de miercuri și pare că are tot lotul la dispoziție în acest moment. Ultimul meci al  gorjenilor a fost în urma cu  fix o lună de zile. A fost un amical în care au pierdut cu 4-0 împotriva echipei patronată de Adrian Mititelu. Așadar, având în vedere pauza de 6 luni de inactivitate fotbalistică a pandurilor și lipsa antrenamentelor din ultima perioadă, este posibil să  vedem adversara Rapidului căzând fizic în repriza secundă.

DUEL

În utimul meci direct Rapidul s-a impus categoric cu  4-0. În acel meci, Hlistei a înscris în minutele 8 și 69. De asemenea, Drăghiceanu și Labeau și-au pus numele pe tabela de marcaj :66 și 72. Cred că vom vedea o partidă dominată de Rapid destul de clar. Văd un meci în care giuleștenii, cel mai probabil, își vor adjudeca victoria în repriza secundă.