Getafe – Espanol oaspeții marchează 1-2 goluri X
Gladbach – Wolfsburg gol în ambele reprize V
Gladbach – Wolfsburg gazdele marchează 1-3 goluri V
Fenerbahce – Trabzonspor 1-2 goluri în a doua V
Fenerbahce – Trabzonspor 2-4 goluri V
Fenerbahce – Trabzonspor GG3+ V

Haideți să vedem meciurile din următoarele câteva zile:

1. MANCHESTER CITY – ARSENAL

Propuneri: “1X și 2-5”- 1.40, “gol în prima și 2+ la final”- 1,23 sau gazdele marchează 2-3 goluri”- 1,96

1. EIBAR – ATH. BILBAO

Propuneri: “1-3 goluri”- 1.30, “X în oricare repriză”- 1,35 sau “0-1 gol în prima”- 1,26

1. FRANKFURT – SCHALKE

Propuneri: “1X și 2+”- 1.50, “X în oricare repriză”- 1,57 sau “2-5 goluri”- 1.35

1. AUGSBURG – HOFFENHEIM

Propuneri: “1X/12”- 1.71, “2-4 goluri”- 1,42 sau “gazdele marchează 1-2 goluri”- 1,55

1. NAPOLI – JUVENTUS

Propuneri: “X în oricare repriză”- 1.58, “1-3 goluri”- 1,42 sau “oaspeții marchează 1-3 goluri”- 1,33

1. POLI IAȘI – ACAD. CLINCENI

Propuneri: “X în oricare repriză”- 1.48, “gazdele marchează 1-3 goluri”- 1,36 sau “peste 3,5 cornere în prima”- 1,45

1. ALAVES – REAL SOCIEDAD

Propuneri: “oaspeții marchează 1-3 goluri”- 1,34, “NGG3+”- 1,42 sau “1-3 goluri “- 1.34

1. REAL MADRID – VALENCIA

Propuneri: “GG3+”- 1.95, “1X și 3-6 goluri”- 1,75 sau “oaspeții marchează 1-2 goluri”- 1,66

1. MIDTJYLLAND – BRONDBY

Propuneri: “GG3+”- 2.25, “gol în ambele reprize”- 1,65 sau “gazdele câștigă oricare repriză”- 1,34

1. CRAIOVA – ASTRA

Propuneri: “1X și 0-3”- 1.46, “0-1 gol în prima”- 1,33 sau “X în oricare repriză”- 1,52

1. YB BERNA – FC ZURICH

Propuneri: “1X și 2-5”- 1.41, “gazdele marchează în prima”- 1,40 sau “gol în ambele reprize”- 1,38

Avem și o galerie foto, nu cu biletele multor jucători, pentru că on-line-ul ăsta nenorocit încă este un obstacol! Și totuși se joacă, iar primele trei verzi (foto 1 – 3) sunt ale lui Vali GG, “specialul în speciale” cu care mă mai sfătuiesc și eu în weekend. Cred că le-ați văzut și postate pe diverse grupuri, așa cum au fost publice și cele jucate de mine (nu vă spun în ce sistem/condiții au fost plasate cu bani reali! Ar fi ca un autodenunț…) din foto nr. 4 – 7. Pierdute la milimetru, pe un campionat care mi-a scos peri albi în primele lui etape pe la jumatea pandemiei (Belarus) și de care nu vreau să mai aud în vecii vecilor. Amin! Apoi, continuăm cu biletul nr. 8 al profului de română Cătălin Zaman. Un careu de ași cu “2+” la toate meciurile, o cotă de 2 și-un pic care ar face fericit orice parior serios din galaxie, dacă ar apărea de 4-5 ori pe săptămână! Și în foto nr. 9, biletul lui Nicolae Vasile, vedem o mostră de bilet la mare siguranță. Cota 3+ reușită fără mari emoții, cu destule speciale strecurate pe acolo și o culoare care ne place atât de mult. VERDE. Hai c-am ajuns și la biletul de nota 10 al săptămânii, evident, plasat în foto nr. 10 și aparținând lui Florea Cristian. Aplauzele mele nu cred că sunt singulare, am mai văzut oameni pe unul dintre grupuri lăudându-i inspirația. Tot cam în aceeași zonă a perfecțiunii se încadrează și biletul lui Florin Ghelbere (foto nr. 11), dar mi-a apărut în cronologie după cel de dinaintea lui , așa că rămâne doar cu consolarea că ar fi putut obține coronița cu lauri. Banii sunt la el, altceva nu mai contează. Ultimul din lista acestei săptămâni este argeșeanul Neluță Modrojan, unul dintre campionii la COTA 2 INVITATIONAL, care face și el un verde scurt (foto nr. 12), special parcă pentru rubrica noastră de la Observator. De fapt să știți c-au fost vreo 5,6 în seria trimisă de el, dar m-a prins într-un moment mai aglomerat și l-am rugat să-și aleagă unul singur, vârful de lance!

Până la sfârșitul săptămânii viitoare, când vom actualiza oferta de meciuri,  facem deja clasica urare “PE EI, PE MAMA LOR”!