Coordonată din teren de veteranul, Gheorghiţă Rădulescu(53ani), echipa Avântul Spartac Zărneşti a terminat turul Superligii lu’ Coşconea, cu o victorie. În ultimul meci formaţia mai sus amintită a jucat pe teren propriu cu Carpaţi Nehoiu, reuşind să câştige la limită, scor 2-1. Prima repriză a fost una plictisitoare astfel că fazele de poartă au fost precum nişte delicatese pe masa sărmanilor. Totuşi,chiar când cele două echipe se pregăteau să meargă la vestiare, oaspeţii au fructificat un corner prin T. Florea, care, profitând de o greşeală a fundaşilor adverşi a marcat cu un şut puternic de la zece metri. Avantajul celor din Nehoiu a fost însă anulat la doar câteva minute de la reluarea partidei când Berbec(50) a finalizat din apropiere centrarea lui Lăutaru. Puţin mai târziu, Avântul Spartac Zărneşti putea întoarce rezultatul în favoarea sa însă experimentatul portar, Mindileac s-a opus golului scoţând miraculos de sub bara transversală mingea şutată de la opt metri, de Andrei(56). Peste câteva minute, gazdele au izbutit să preia conducerea graţie aceluiaşi Berbec(62) care a fructificat de la marginea careului mic, pasa excelentă primită de la Andrei(Piciu). Echipa lui Rădulescu şi-a mai creat şi alte ocazii dar scorul a rămas îngheţat la 2-1 şi astfel Avântul Spartac Zărneşti va hiberna pe un loc călduţ în clasament.