Meciul din Cupa României care marţi a adus faţă în faţă pe fostele colege de serie din sezonul trecut al Ligii a III-a, Olimpia Râmnicu Sărat şi Viitorul Axintele(0-2) a semănat mai degrabă, cu unul amical. Dovadă în acest sens o constituie faptul că, formaţia gazdă nu a avut niciun fel de reţinere când a folosit doi jucători care nici măcar nu erau trecuţi pe foia de joc! Este vorba despre Roman şi Măndoiu, acesta din urmă reuşind ,,performanţa” de a marca, însă, în propria poartă. Cotaţi cu prima şansă, având în vedere diferenţa de valoare, ialomiţenii au dominat în mare parte partida iar cu cinci minute înainte de finalul reprize întâi au înscris prin Măzărache, care cu un şut puternic din interiorul careului a fructificat pasa lui Bogoroviţă. Pecetea pe victoria oaspeţilor a fost pusă de ,,invizibilul” Măndăoiu care în minutul 73 şi-a făcut simţită prezenţa în teren, printr-un autogol pentru care cei de la Axintele i-au mulţumit cu aplauze. A fost dealtfel şi rezultatul final al unui meci în care Olimpia Râmnicu Sărat a vrut doar să vadă ce mai are de pus la punct pentru Superliga lui Coşconea.