Solnet Web IT & C SRL angajeaza Marketing Digital Media Content Producer / Web/Graphic Designer cu normă întreagă, cu minim 3 ani de experiență. Lucrările anterioare ar trebui să implice managementul proiectelor, scrierea și crearea de continut ce transmit clar mesajul dorit, managementul reclamelor digitale, managementul rețelelor de socializare, SEO, web design  și/sau implicarea comunității, video și fotografie.

Conținutul produs va include interviuri, scrierea de articole, producerea de fluturași de marketing, videoclipuri, design web etc.

Vă rugăm să împărtășiți mostre din munca dvs. (portofoliu, link-uri către conturile de rețele sociale gestionate, piese de conținut, pagini web sau articole publicate) împreună cu CV-ul dvs.

Descrierea postului

  • Crearea și dezvoltarea de conținut multimedia (audio/video) pentru clienți, videoclipuri interne ale companiei, videoclipuri sociale promoționale externe, videoclipuri de marketing, videoclipuri de publicitare, corporate traininguri și alte proiecte ale societatii;
  • Dezvoltarea si redactarea creative și eficiente și crearea de conținut pentru campanii de marketing, site-uri web, postări pe rețelele de socializare, articole, buletine de știri, comunicate de presă și bloguri, atunci când este necesar;
  • Construirea și executarea unei strategii de social media prin cercetare competitivă, determinarea platformei, benchmarking, mesagerie și identificarea publicului target tinta;
  • Construirea brand-ului companiei;
  • Scrierea de Script-uri, storyboard-uri, stabilirea de termene și selectarea formei optime de suport media pentru proiecte;
  • Generarea, editarea, publicarea și partajarea conținutului (text original, imagini, video sau HTML) care construiește conexiuni semnificative și încurajează membrii comunității să ia măsuri, atragerea de noi client;
  • Recomandă posibile îmbunătățiri, optimizări ale platformei online unde adaugă conținut, atunci cand este recomandat;
  • Abilități video: videoclipul include familiaritatea cu camerele profesionale (SLR), camere web, diverse formate HD și SD, preproducție/planificare, iluminare/grip, scriere de scenarii, storyboarding și fotografie;
  • Editare post-producție: editare video digitală, design de grafică statică și în mișcare și compresie video pentru mai multe platforme de livrare.

Aptitudini necesare:

  • Mod de lucru independent, precum și ca parte a unei echipe, pentru a stabili rezultatele proiectului
  • Prezență captivantă pe ecran
  • Experiență cu SEM/SEO/ platformele de social media
  • Candidatul trebuie să aibă propriul software de design grafic, camere și alte echipamente
  • Mentalitate creativă și deschisă, deoarece veți fi responsabil pentru construirea și susținerea imaginii companiei
  • Comunicator eficient, cu capacitatea de a produce și prezenta idei într-o manieră clară, concisă și creativă.
  • Experiență cu WordPress și GoDaddy
  • Experiență practică puternică de lucru cu Microsoft Office Suite, Adobe Premier, FCPX, After Effects, Motion, Final Cut Pro și Photoshop
  • Vorbitor limba engleză, cel puțin nivel B1/B2

Vă rugăm să trimiteți prin e-mail CV-ul  și link-urile relevante către munca anterioară către contact@solnet.com.ro cu Subiect Solnet- Marketing Digital Media Content Producer – (Numele dvs.).

Beneficii:

  • Program flexibil
  • Această poziție este eligibilă pentru munca de la distanță, de acasă, dar va necesita un candidat local și/sau relocare pentru filmări/evenimente de marketing la fața locului, după cum este necesar
  • Team building și evenimente de companie

Program:

  • Luni până vineri

Educaţie:

  • Liceu (de preferință)
  • Studii finalizate cu succes în domeniul Graphic Design, Editare Foto/ Video și al comunicării constituie un beneficiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.