Gloria Buzău a bifat o nouă victorie în amicalele din această iarnă. Elevii lui Viorel Ion au întâlnit, miercuri, pe ACS Înainte Modelu, formaţie în faţa căreia s-au impus cu scorul de 2-1graţie ,,dublei” reuşită de Pălimaru. Partida s-a disputat pe Stadionul de Atletism din Buzău iar primul gol a fost marcat de oaspeţi încă din minutul 6 când Bolat a finalizat o acţiune ofensivă cu un şut din interiorul careului, profitînd şi de greşeala defensivei buzoiene. După pauză, însă, echipa din Crîng a întors rezultatul în favoarea sa, noul intrat în teren, Pălimaru(51;69) înscriind mai întâi dintr-un penalty scos de el apoi la capătul unui contraatac, cu un şut plasat de la 12 metri.
Antrenorul Gloriei Buzău,Viorel Ion a început meciul cu următorul unsprezece:
Gogoaşă-Ioniţă, Vârtej, Vlaicu, Voicu, Popescu, Dedu, Krauts, Kopriyandziski, Burlacu, Răduca
Pe parcurs au mai evoluat :Pălimaru, Marcu, Bobe, Danciu, Mitriţă, Kaya
Echipa buzoiană va susţine următorul joc de verificare, sâmbătă, cel mai probabil tot pe Stadionul de Atletism, adversară fiind C. S. Mioveni.