Gloria Buzau şi Oţelul Galaţi au terminat la egalitate, scor 1-1, amicalul disputat, miercuri, pe terenul grupării din Crîng. Primul gol al partidei a fost marcat de oaspeţi, Diarra(17) finalizând cu un şut din apropiere, după o nesincronizare a defensivei buzoiene. În repriza secundă, la una dintre acţiunile ofensive ale gazdelor, mijlocaşul N. Popescu a obţinut un penalty, însă Pălimaru(60) a tras pe centrul porţii iar goalkeperul Oţelului a reuşit să respingă. Cu trei minute, însă, înainte de ultimul fluier al arbitrului, cel care a ratat lovitura de pedeapsă s-a revanşat, egalând cu un şut puternic din afara careului, şi astfel partida s-a încheiat nedecis.