Gloria Buzău, remiză albă cu C.S. Mioveni în Crîng

1
198

Formaţia antrenată de ,,Vioară” şi-a continuat, sâmbătă, seria amicalelor, de această dată având ca adversară pe C.S. Mioveni, meci disputat pe stadionul din Crîng şi încheiat la egalitate, 0-0. Prima repriză a fost dominată de oaspeţi care şi-au creat câteva ocazii de gol prin Ayza(8;19), Nilă(37), Biceanu(41) însă şuturile acestora nu şi-au atins ţinta. În partea secundă a jocului, echipa buzoiană a încercat să forţeze în atac, Ghiţă(57) trimiţând de la 20 de metri, puţin pe lângă poartă iar Bobe(75) şi Dumitrescu(80) au şutat de la marginea careului, peste transversală şi astfel partida s-a terminat cu o remiză albă. De menţionat faptul că în minutul 75 arbitrul a fost nevoit sa-i arate cartonaşul roşu lui jucătorului formaţiei din Crîng, Danciu, pentru un fault dur comis asupra unui adversar.

,,Ma bucur că a fost un test util cu o echipa bună care trage la promovare şi unii dintre jucătorii noştri au prins deja 70 de minute de joc. Eu zic că dacă astăzi(n.r.-sămbătă) îi aveam pe Pălimaru şi Marcu, altele ar fi fost datele problemei. Una peste alta sunt mulţumit de ce s-a intâmplat în acest meci şi de băieţi care s-au ambiţionat să scoată un rezultat pozitiv. Relaţiile de joc s-au accentuat deşi nu sunt mari schimbări în echipă şi spun că în ceea ce priveşte posibilităţile jucătorilor, avem potenţial mare să prindem play-off-ul iar asta ar fi o realizare mare”

Gloria Buzău – C.S.Mioveni 0-0