Ultimul meci de verificare susţinut de Gloria Buzău a coincis cu o remiză. Vineri, echipa din Crâng a jucat pe teren propriu împotriva liderului seriei a VI-a(C3), Unirea Tărlungeni partida încheindu-se cu scorul de 1-1. Cei care au marcat primii au fost buzoienii iar asta s-a întâmplat în minutul 36 când Burlacu a fructificat cu un şut careu, pasa lui Bobe. Oaspeţii au izbutit egalarea în repriza secundă graţie lui Pricop(61), acesta transformând o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri. După aceea atât gazele cât şi oaspeţii şi-au mai creat cîteva situaţii de gol însă nu au fructificat niciuna şi asfel meciul s-a încheiat nedecis.