Gloria
Gloria Buzău s-a întors cu mâna goală şi de la Suceava unde a pierdut cu 0-2, meciul disputat în ultima etapă a turului, împotriva echipei Rapid CFR. Gazdele au înscris primul gol în urma unui penalty acordat pentru faultul comis de fundaşul Dăniţă asupra lui Apostol. Cel care şi-a asumat responsabilitatea executării loviturii de pedeapsă a fost Matei(20), acesta transformând-o fără emoţii şi astfel sucevenii reuşeau deschiderea scorului. Ceva mai târziu, tabela de marcaj a suferit o nouă modificare după ce autorul primului gol şi-a trecut în cont, dubla. De această dată, Matei(39) a reluat cu capul sub bara transversală, mingea respinsă de goalkeeperul buzoian, la şutul lui Negru. Rapidiştii şi-au creat câteva ocazii şi în repriza secundă în timp ce echipei buzoiene i-a fost refuzat un penalty după ce Pîrvu fusese faultat de Roheţki. Gloria a terminat partida cu un om mai puţin, Bobe primind în minutul 89, al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu.
În ciuda acestei înfrângeri, returul care va începe sâmbătă, găseşte formaţia din Crîng pe locul 6 în clasament cu 16 puncte totalizate.