Gloria
Jucătorii lui Viorel Ion au plecat la Suceava după puncte dar s-au întors cu mâna goală. Deşi spera ca la finalul meciului cu Rapid C.F.R., tabela de marcaj să indice un rezultat pozitiv, Gloria Buzău a pierdut la limită cu 0-1. Partida a fost una echilibrată însă gazdele au izbutit să dea lovitura de graţie cu numai şapte minute înainte de final. La una dintre acţiunile ofensive, Bălan centrează în careu iar noul introdus pe teren, Dăniţă s-a ,,remarcat” imediat, reluând spectaculos cu capul, în propria poartă, spre marea dezamăgire a coechipierilor. Formaţia din Crîng a terminat confruntarea în inferioritate numerică, după ce în minutul 88, Mihăescu a primit cartonaş roşu, pentru un fault dur.
În meciul cu Rapid CFR Suceava, antrenorul Gloriei Buzău, Viorel Ion a folosit următoarea formulă de echipă:
Stoicescu-Airinei, Vlaicu, Scarlat, Agache, Marcu(min.55 Abba), Mihăescu, G.Ion(min.63 Fl.Alexandru), Puşcaşu, Burlacu, Pantelie(min.78 Dăniţă)
Etapa viitoare, programată miercuri(15.00),Gloria Buzău va juca pe teren propriu împotriva Dunării Galaţi.