La prima apariţie din acest an, în faţa propriilor suporteri, Gloria Buzău nu a reuşit să oprească în Crîng, toate cele trei puncte puse la bătaie în disputa cu C.F. Brăila. Cele două echipe au terminat la egalitate, scor 0-0, în urma unui joc modest, influenţat şi de starea proastă a terenului ceea ce a facut ca fazele de poartă să fie destul de rare. Spre final însă, mai întâi oaspeţii apoi gazdele puteau să dea lovitura decisivă. Brăilenii au părut ceva mai insistenţi în ofensivă, chiar de la începutul partidei când Puşcaşu(6) şi Ungureanu(8) şi-au încercat norocul la poarta lui Sîrbu, dar, şuturile lor au ocolit ţinta. Goalkeeperul buzoian s-a remarcat ceva mai târziu, respingând mingea din faţa lui Onofraş care scăpase singur în careu. În debutul reprizei secunde, formaţia din Crîng este aproape de deschiderea scorului, însă, şutul centrare al micuţului mijlocaş, N. Popescu(47) a fost respins de sub transversală, de Mitrea şi astfel tabela de marcaj a rămas nemodificată. Cu 20 de minute înainte de final, oaspeţii au obţinut un penalty după faultul comis de Dumitrescu, iar Ungureanu a executat ca in curtea şcolii, trimiţând mult peste poartă spre bucuria buzoienilor. Aceştia din urmă au scăpat din nou cu faţa curată când cel care a ratat lovitura de pedeapsă a tras în bară, de la 12 metri. Ultima ocazie notabilă a partidei a aparţinut Gloriei, mingea şutată de N.Popescu(82) întâlnind stâlpul din dreapta porţii lui Mitrea iar confruntarea s-a încheiat fără gol.