Aflată de câteva zile sub comanda antrenorului Marian Roşu, Gloria Buzău a smuls un punct în meciul disputat vineri, pe terenul echipei Urban Titu. Confruntarea care a contat pentru etapa cu numărul nouă din cadrul campionatului Ligii a III-a s-a încheiat la egalitate 1-1, scor stabilit încă din prima repriză. Gazdele au preluat conducerea pe tabela de marcaj în minutul 30 după ce Ionică a finalizat o acţiune ofensivă cu un şut expediat din afara careului, la colţul lung. Buzoienii au restabilit egalitatea opt minute mai târziu graţie lui Cucu, acesta transformând o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri. În mitanul secund, formaţia din Titu a forţat mai mult în atac dar goalkeeperul Gloriei Buzău, Sîrbu s-a remarcat la şuturile lui Ionică şi Săndulescu, pe acesta din urmă blocându-l la doar trei metri de poartă chiar în ultimele secunde ale partidei. Astfel, duelul dintre cele două echipe s-a încheiat nedecis, iar buzoienii au acumulat până acum 16 puncte.
Etapa viitoare, Gloria Buzău va juca pe teren propriu împotriva formaţiei Juventus Bucureşti, meci programat vineri cu începere de la ora 14.00.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.