Amical Gloria-4

Aşa cum se anticipa victoria din meciul disputat în deplasare cu satelitul Sportului Studenţesc a fost pentru Gloria Buzău doar o simplă formalitate. Asta, chiar dacă echipa din Crâng s-a impus numai cu 2-0, mulţi aşteptându-se ca buzoienii să dea o căruţă de goluri. ,,Glorioşii” au controlat jocul de la cap la coadă iar la jumătatea primei reprize puteau deschide scorul însă Cucu nu a reuşit să-l învingă din penalty pe portarul studenţilor. A făcut-o totuşi ceva mai târziu Fl.Alexandru(37) care a prins un şut senzaţional de la aproape 30 de metri, mingea ducându-se sub bara transversală. Formaţia lui Roşu şi-a continuat şarjele ofensive iar dominarea s-a concretizat cu un nou gol abia cu un sfert de oră înainte de finalul meciului când Bobe a şutat de la marginea careului închizând tabela.
Antrenorul Gloriei Buzău, Marian Roşu a trimis în teren următorul unsprezece:
Sîrbu-Cucu, Agache, Ştefănescu, Zanfir, Fl.Alexandru, Renţea, Roman (65 Bobe), Burlacu(78 Jercălău), M.Gheorghe(80 Chelaru), Lungoci(83 Percă)
În urma victoriei obţinută vineri, echipa din Crâng a acumulat 34 de puncte iar etapa viitoare va juca pe teren propriu împotriva Olimpiei Râmnicu Sărat.