Victorie muncită şi meritată a Gloriei Buzău în meciul disputat, miercuri, pe teren propriu în faţa Unirii Tărlungeni. Echipa din Crîng s-a impus cu scorul de 2-1 la capătul unei partide pe care a dominat-o, reuşind să îşi creeze mai multe ocazii de gol. Prima a fost irosită în minutul 10 când la o acţiune ofensivă, G. Ion i-a pasat lui Marcu iar acesta, aflat în mijlocul careului a luftat şi astfel tabela de marcaj a rămas imaculată. Nu pentru mult timp însă, deoarece Burlacu(17) a izbutit deschiderea scorului cu un lob de la 16 metri lateral stânga, mingea intrând în poartă după ce iniţial a lovit bara. Oaspeţii au replicat prin Elek(21) care, de la numai opt metri a trimis mingea cu capul în transversală, în urma unei centrări a lui Pop. Buzoienii puteau înscrie din nou, dar şuturile expediate de Puşcaşu(26) şi Marcu(34)au ocolit ţinta. După doar câteva minute de la startul reprizei secunde, atacantul Unirii Tărlungeni, Elek(51) a egalat dintr-un penalty acordat pentru henţul comis de Agache. Ceva mai târziu, gazdele au obţinut şi ele o lovitură de pedeapsă, după ce Pantelie a fost oprit din acţiune, prin fault. Dumitru a executat penaltyul şi l-a transformat, Gloria Buzău preluând din nou conducerea pe tabelă. Gruparea buzoiană şi-a continuat acţiunile ofensive dar Burlacu(75), Abba(78) şi Puşcaşu(82) din poziţii favorabile, nu au reuşit să-l învingă pe goalkeeperul oaspeţilor. La rândul său, portarul gazdelor, Stoicescu s-a remarcat la lovitura de cap din zece metri, a lui Tatarciuc şi astfel formaţia din Crîng şi-a trecut în cont o victorie extrem de preţioasă.