Cu promovarea în buzunar, F.C. Voluntari a venit în Crîng să demonstreze că nu întâmplător este cea mai bună echipă din serie, în timp ce gazdele se gândeau la o victorie prin care să îşi consolideze locul trei din clasament. Cei care s-au bucurat însă la finalul meciului au fost ilfovenii, aceştia reuşind să câştige la limită, scor 2-1, graţie ,,dublei” lui Stan. Prima ocazie a partidei a aparţinut Gloriei Buzău numai că mingea şutată din afara careului de Dedu(9) a trecut puţin peste transversală şi astfel tabela de marcaj a rămas imaculată. Asta până spre finalul reprizei întâi când Stan(41) a finalizat o acţiune ofensivă cu un şut din opt metri la colţul lung, deschizând astfel scorul. După pauză noul intrat în teren, Bobe(65) a reaprins speranţele în tabăra buzoiană după ce a împins balonul în poartă, la cornerul executat de Marcu. Peste câteva minute şi-a intrat din nou în rol, Stan(73) care a reluat cu capul, din şase metri, centrarea lui Vasile, readucându-şi echipa în avantaj. Unul menţinut până la ultimul fluier al arbitrului şi astfel F.C. Voluntari a plecat acasă cu toate cele trei puncte.