Meciul si remiza. Gloria Buzău a încheiat la egalitate, scor 1-1şi confruntarea de pe teren propriu cu C.S. Baloteşti, programată în cadrul etapei cu numărul 20. Partida a început prost pentru oaspeţi, aceştia fiind nevoiţi să efectueze două schimbări după numai trei minute de joc. Portarul Carta s-a autoaccidentat şi cum era unul dintre cei doi jucători sub 21 de ani, antrenorul ilfovenilor l-a scos şi pe Herea în locul căruia a intrat Ionică, acesta având vârsta stipulată în regulament. Prima ocazie de gol a aparţinut gazdelor însă bara s-a opus la şutul expediat de Dedu(17), din interiorul careului. Ceva mai târziu, fundaşul Gloriei, Dăniţă(34) a reluat cu capul, din opt metri, centrarea lui Marcu iar goalkeeperul echipei oaspete a respins de la rădăcina barei, în corner. Chiar în finalul primei reprize, buzoienii puteau deschide scorul dar mingea lobată deDedu(45) de la distanţă, a căzut pe transversală. Gazdele au irosit o nouă ocazie, de această dată prin Ghiţă(59), al cărui şut a fost blocat în ultimul moment de portar, ieşit la zece metri. Peste doar câteva minute, Dăniţă(63) le-a dat mari emoţii coechipierilor după ce era gata să le facă un cadou ilfovenilor, balonul reluat cu capul, pe spate, întâlnind bara. La următoarea acţiune ofensivă, C.S. Baloteşti a reuşit să marcheze, după ce Oprea(66) a profitat de o gafă a aceluiaşi Dăniţă care a vrut să trimită spre propriul portar, şi cu un şut din interiorul careului şi-a adus echipa în avantaj. Cu puţin timp înainte de finalul meciului, formaţia din Crîng a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, graţie noului intrat, Bobe(86), acesta fructificând cu o lovitură de cap din careul mic, centrarea lui Ghiţă şi astfel buzoienii au înregistrat cea de a treia remiză de la reluarea campionatului.