Gloria Buzău a făcut doar un egal în meciul disputat sâmbătă, acasă, cu FC Botoșani. Deși cei care au dat golurile în partida din Crîng  au fost doar botoșănenii, jocul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Cei care au deschis scorul au fost botoșănenii care au marcat în poarta Gloriei încă din minutul 7 al partidei, prin Patache. Acesta a a şutat puternic de la 35 metri, reușind un gol frumos. Din fericire pentru elevii lui Mihai Ciobanu, egalarea a venit destul de repede, și nu printr-o reușită a buzoienilor ci printr-un autogol al oaspeților.

A doua repriză a întâlnirii de la Buzău a aparținut fotbaliștilor Gloriei, însă jucătorii lui Mihai Ciobanu nu au reușit să materializeze nici una dintre ocaziile care le-ar fi putut aduce cele trei puncte mult râvnite.

„Sunt nemulţumit de rezultat. Ne-am creat  multe ocazii dar, din păcate, nu am marcat nici un gol. În primul rând sunt nemulţumit de primele 25 de minute în care jucătorii mei nu au jucat cum le-am cerut eu. Nu au avut atitudinea necesară pentru a câştiga un meci”, a declarat, la finalul meciului,  Mihai Ciobanu, antrenorul formației din Buzău.