Gloria Buzau s-a impus, astăzi, cu  3-2 in faâa jucătorilor de la F. C. Snagov. Deschiderea scorului a revenit gazdelor care au marcat în minutul 21 prin Viorel Dinu, cel  care a stabilt astfel scorul final al primei reprize. După reluarea jocului, buzoienii au revenit cu forțe proaspete, înscriind în minutul 60 printr-o lovitură de cap a lui Ungureanu după o centrare a lui Semeghin. Deși Buzaul a dominat  partida, același Viorel Dinu a înscris în minutul 75 dintr-o lovitura liberă, aducându-și echipa în avantaj, pentru foarte scurt timp. Un minut mai târziu, Marcel Otvoș a șutat  puternic pe spațiul porții și a restabilit  egalitatea pe tabela de marcaj. Scorul final, F.C. Snagov- Gloria Buzău 2-3, a fost  stabilit în minutul 83 de Ungureanu care a înscris din mijlocul careului, după o pasă primita de la Joaquim.