Echipa lui ,,Vioară” a încheiat cu o înfrângere primul amical disputat în faţa propriilor suporteri. Vineri, Gloria Buzău a întâlnit pe C.F.Brăila în faţa căreia a cedat cu scorul de 2-3, după ce la pauză tabela de marcaj indica avantaj în favoarea sa. De altfel, gazdele au dominat repriza întâi reuşind să îşi creeze câteva situaţii clare la poarta brăilenilor şi au fructificat două dintre ele. Primul gol al partidei a fost înscris de noua achiziţie, Pîrvu(9) care cu un şut din alunecare de la 12 metri a finalizat o acţiune ofensivă. Oaspeţii au restabilit egalitatea în urma unei lovituri libere executată de Nicola(21), mingea fiind deviată în poartă de unul dintre jucătorii adverşi. Cu doar câteva minute înainte de intrarea la cabine, formaţia din Crâng a preluat din nou conducerea pe tabelă, de această dată graţie lui Pantelie(41), al cărui şut din interiorul careului s-a oprit în plasa porţii. După pauză, însă, brăilenii au izbutit să întoarcă rezultatul cu golurile marcate de Nicoliţă(54;65), acesta taxând mai întâi o greşeală a fundaşilor buzoieni iar apoi, de la numai trei metri a trimis în poartă o minge revenită din bară la şutul lui Nicolescu.