Echipa din Crâng a disputat vineri, un nou meci amical pe teren propriu. De această dată, Gloria Buzău a avut ca adversară formaţia de Liga a IV-a, Voinţa Lanuri pe care a învins-o cu scorul de 4-1(3-1). Primul gol a fost marcat de Alexandru(25) cu un şut de la aproximativ 20 de metri. Peste doar câteva minute, gazdele au fructificat o noua acţiune ofensivă, după ce Poenaru(29) a şutat de la marginea careului mic. Oaspeţii au redus din diferenţă graţie lui Ştefănescu(33), acesta trimiţând mingea cu capul în propria poartă. Spre finalul primei reprize, jucătorul Gloriei Buzău, Luiceanu(44) şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor învingându-l pe portar cu un şut de la şapte metri. Ultimul gol al partidei a fost înscris de Paşa(88) care a tras puternic din apropiere sub bara transversală şi astfel buzoienii s-au impus cu 4-1.
,,Jucătorii sunt într-adevăr foarte obosiţi însă vom continua în acelaşi ritm cu antrenamentele pentru ca numai aşa cred eu că se poate ajunge la performanţă. Dacă vor să facă ceva pentru ei, familiile lor şi această echipă trebuie să muncească foarte mult. Jocul îl consider un antrenament bun dar a fost ziua în care jucătorii mei s-au odihnit şi nu trebuie să creadă că dacă le-am dat această şansă de a evolua la Gloria îi vom aştepta la infinit să confirme”, a concluzionat tehnicianul echipei din Crâng, Ştefan Stoica. Gloriei Buzău a început meciul în următoarea formulă:
Sîrbu-Cucu, Frăţilă, Ştefănescu, Calu, Alexandru, Jercălău, Manea, Poenar, Bobe, Luiceanu
Au mai jucat:Miriţă, Păun, Roşca, Cloşcă, Tudor, Popa, Basamal